Blogs
Šeit publicēsim noderīgu informāciju par e-inventarizācijas un tehnoloģiju pielietošanas tēmām, kā arī jaunākās ziņas par mūsu uzņēmuma darbību.
  28. NOVEMBRIS / 2022
  Dalība "LRGA Grāmatvedības Forums 2022"

  Bija prieks un gandarījums piedalīties LRGA Grāmatvedības Forums 2022 ar mūsu risinājuma prezentāciju izstāžu stendā. Satikām gan jaunus klientus, gan sadarbības partnerus. Ceram uz auglīgu sadarbību nākotnē!

  28. SEPTEMBRIS / 2022
  Izstāde "Uzņēmuma elektronizācija - 2022"

  Bija patiess prieks piedalīties IFinanses rīkotajā e-izstādē un satikt mūsu klientus - gan esošos, gan jaunus! Interesentiem bija iespēja apskatīt un izmēģināt mūsu risinājumu darbībā, kā arī saņemt izsmeļošas konsultācijas.

  Paldies, ka atnācāt un tiekamies inventarizācijā!


  23. NOVEMBRIS / 2021
  Raksts iFinanses.lv

  Lai labāk pastāstītu par mūsu risinājumiem, publicējām rakstu portālā iFinanses.lv. Lasiet: https://ifinanses.lv/raksti/aktuali/svarigi/lv-e-inventarizacija-lv-jauna-un-efektivaka-pieeja-inventarizacijam/21219
  28. SEPTEMBRIS / 2021
  E-inventarizācija un "klasiskā" inventarizācija - kura ir ātrāka?

  E-inventarizācija ir ātrāka par "klasisko" inventarizāciju, bet par cik tieši? Mēs izlēmām veikt eksperimentu tūrisma preču veikalā "Virsotne"- pavisam parastā preču stendā.
  Ātruma salīdzinājums redzams zemāk video!
  5. AUGUSTS / 2021
  Izveidojiet svītrkodu mūsu lapā!

  Nepieciešams svītrkods? Mūsu mājas lapā to iespējams izveidot bez speciālām programmām!

  Mūsu svītrkodu ģenerators atbalsta visus populārākos svītrkodu standartus (EAN, Code128, QR Code u.c.). Gatavo svītrkodu iespējams lejupielādēt vai kopēt lietošanai savos dokumentos.

  Izmēģiniet - https://e-inventarizacija.lv/mans-svitrkods

  17. JŪNIJS / 2021
  Efektīva inventarizācija - plānotajā termiņā un izmaksās

  Ziemeļeiropā lielākā riepu un autopiederumu noliktava - tas izklausās kā izaicinājums! Inventarizācija lielā noliktavā - tas nozīmē organizētu un saskaņotu komandas darbu. Arī IT nodrošinājumam ir jāstrādā ātri un stabili. Lieliski strādāja gan komanda (paldies jums!), gan tehnika.
  Inventarizāciju veicām, iekļaujoties plānotajā termiņā un izmaksās.

  Klienta ieguvumi:
  ✓ Pilnībā elektronisks inventarizācijas process. Iespēja sekot inventarizācijas procesam tiešsaistē, koriģēt komandas darbu.
  ✓ 3x mazāks nepieciešamais personāla skaits. "Ciparu dzenāšana" nav tas patīkamākais darbs. Esam droši, ka klienta darbinieki novērtēja brīvdienas!
  ✓ Samazināts kļūdu daudzums - mūsu elektroniskās iekārtas lieliski tiek galā ar ciparu un burtu virknēm. Tās prot atrast vajadzīgo preci ātri un precīzi, pat ja to skaits mērāms desmitos tūkstošu. Papildus ērtībai iespējams attēlot, vai prece ir vai nav uzskaitē tekošajā atrašanās vietā - tas samazina meklējumu loku.
  ✓ Nesakritību pārbaude inventarizācijas beigās - 1-2 stundu laikā. Pēc pārbaudēm galīgos inventarizācijas datus (iztrūkums / atlikums) ieguvām dažu minūšu laikā.
  ✓ Vairāk nekā 2000 atrastu un precei piešķirtu ražotāja svītru kodu. To piešķiršana paātrinās nākamās inventarizācijas, atvieglos preces identificēšanu un ir ieguldījums IT sistēmas attīstībā.
  ✓ Ar uzlīmēm marķētas beramās preces (skrūves, uzgriežņi, rezerves materiāli), - atvieglos to identificēšanu, ļaus jauniem darbiniekiem ātrāk iekļauties darbā un ir ieguldījums svītrkodu sistēmas ieviešanai nākotnē. Uz uzlīmēm redzams preces artikuls, nosaukums, attēls un svītru kods.
  ✓ Identificēta un nofotografēta neatpazītā prece. Fotografējām preces marķējumu un arī pašu preci. Tas palīdzēs noskaidrot, kāpēc prece nav uzskaitē.

  Ja vēlaties līdzīgus ieguvumus arī savā noliktavā vai veikalā, sazinieties ar mums! Inventarizāciju veikt šobrīd, ārpus inventarizāciju sezonas būs izdevīgāk - līdz 1. augustam piedāvājam 15% atlaidi no bāzes cenas.

  14. APRĪLIS / 2021
  6 iemesli, kāpēc svītru kodiem jābūt Jūsu e-veikalā


  1) Svītrkods ļauj viennozīmīgi identificēt preci.
  Mazumtirdzniecības (EAN, UPC) svītrkodi ir unikāli pasaules mērogā. Tie kalpo gan kā identifikācijas rīks, gan arī ļauj nodrošināties, ka pērkamais produkts ir oriģināls un nāk no konkrēta ražotāja. Pērkot preci, kurai jūsu e-veikalā norādīts svītrkods, klients var būt drošs, ka saņems tieši to preci un tieši ar tādiem parametriem, kādu vēlas.

  2) Svītrkods paaugstina Jūsu klientu komfortu
  Svītrkoda pievienošana paātrina vajadzīgās preces atrašanu. Ja klients vēlas nopirkt IPhone, visdrīzāk, ka daudzie aizsargmaciņu, ekrāna saudzētāju, austiņu, aksesuāru piedāvājumi viņu neinteresēs, bet tikai lieki aizkavēs. Svītrkods ļauj efektīvāk meklēt tieši to kas vajadzīgs. Tas paaugstina klientu uzticēšanos Jūsu veikalam, lojalitāti un e-veikala reputāciju. Gala rezultātā, pārdošanas rezultāti pieaug.

  3) Svītrkods runā visās valodās.
  Interesants blakusefekts svītru kodu ieviešanai, pēc mūsu klientu komentāriem, ir pasūtījumi no kaimiņvalstīm - piemēram, no Lietuvas vai Igaunijas. Pat ja jūsu e-veikals nav tulkots citās valodās, svītru kods paaugstina Jūsu preces redzamību meklēšanas servisos un jūs varat iegūt jaunus pasūtījumus no pavisam negaidītiem klientiem. Svītru koda norādīšana palīdzēs preci identificēt arī klientiem, kuriem jūsu e-veikala valoda nav dzimtā.

  4) Jums ir vienkāršāk novirzīt savus klientus uz konkrēta produkta lapu.
  Ja klients ar jums sazinās telefoniski un jūs vēlaties, lai viņš nokļūst tieši tā produkta lapā, kurš viņu interesē, nosauciet viņam svītru kodu. To ir vienkārši nodiktēt pa tālruni vai nosūtīt kā SMS / Whatsapp. Jūs varat būt droši, ka klients ir atvēris pareizo produktu un izpaliek sarežģīta navigācija - viss, kas klientam jāatrod ir meklēšanas josla. Jūs ietaupat laiku, kuru jūsu darbinieki var veltīt citiem uzdevumiem.

  5) Svītrkods paaugstina Jūsu e-veikala redzamību Google un citos meklēšanas servisos.
  Google un citi meklēšanas servisu algoritmi prot sasaistīt svītru kodu ar preces informāciju. Ja jūsu pārdodamajai precei būs norādīts svītru kods, tās būs vienkāršāk atrast šajos servisos un Jūsu e-veikala reitings (SEO indekss) paaugstināsies. Jūsu e-veikals iegūs vairāk apmeklētāju - un, iespējams, pircēju.

  6) Svītrkods ir solis uz lielākiem tirgiem.
  Preču datubāze, kurai pievienots svītru kods, sagatavo jūsu e-veikala preču klāstu iekļaušanai dažādās tiešsaistes iepirkumu platformās - piemēram, Google Shopping, Amazon, Ebay un citās. Tā kā svītrkods ļauj viennozīmīgi identificēt preci, tas ļauj šīm platformām sasaistīt Jūsu preci ar dažādu to uzkrātu informāciju - piemēram, preces attēliem, klientu atsauksmēm vai tehnisko aprakstu. Ja izlemsiet paplašināt pārdošanu, Jums būs vienkāršāk iekļaut savu preču piedāvājumu šajās un citās platformās.

  Tas viss izklausās labi, bet jums nav laika vai cilvēkresursu svītrkodu informācijas papildināšanai? Uzticiet šo darbu mums! Mēs veiksim preces identifikāciju jūsu veikalā vai noliktavā, un svītru kodu pievienošanu e-veikala preču kartiņai. Mūsu rīcībā ir apmācīts personāls un profesionāla tehnika. Sazinieties ar mums pa tālruni 25539455 vai kontaktu formā.


   18. MARTS / 2021
   E-inventarizācija un preču marķēšana "LynxGear" veikalā

   Veicām inventarizāciju un preces marķēšanu "LynxGear" aktīvās atpūtas, medību un militārā ekipējuma veikalā.

   "LynxGear" ir uzņēmums, kurš sācies kā viena cilvēka hobija projekts un pakāpeniski izaudzis līdz nu jau palielai noliktavai. Uzņēmums, cita starpā, apkalpo arī Zemessardzi un armiju.
   Nākamais loģiskais solis uzņēmuma izaugsmē bija svītrkodu uzskaites ieviešana.
   Mēs veicām preces atrašanu pēc artikula vai nosaukuma, svītru koda piesaisti un uzlīmju izdruku. Preču tirdzniecība netika pārtraukta un veikals turpināja strādāt (inventarizācijas datu automātiska koriģēšana, ņemot vērā preces kustību, ir iekļauta mūsu programmproduktā).

   Klienta ieguvumi:
   * informācija par precēm atlikumā (skaits un summa).
   * svītrkodu piesaiste precei interneta veikalā - palielina preces "redzamību" meklēšanas servisos un stimulē pārdošanu
   * ātrāka un precīzāka preču pieņemšana, iespēja atfiltrēt preci, kura nav katalogā
   * elastība darbinieku piesaistē - ar svītru kodiem strādāt ir vienkāršāk
   * ātrāka un precīzāka pasūtījumu komplektēšana. Svītru kodu izmantošana palīdzēs izvairīties no kļūdām, samazinās noliktavas pārziņa noslodzi un nodrošinās vismaz 2x ātrāku preces komplektēšanu.

   Ja savā veikalā vai noliktavā vēlaties līdzīgus ieguvumus, sazinieties ar mums šeit!
    5. MARTS / 2021
    Svītrkodu tipi – kādi tie ir un kā darbojas?

    Svītrkods – tas nav neizprotams simbols uz preču iepakojuma. Visvienkāršāk svītrkodu tehnoloģiju izskaidrot tā – tas ir veids, kā nolasīt un elektroniski pārsūtīt ciparu vai burtu virkni. Līdzīgi automašīnas reģistrācijas numuram, tas ir kods, kuram ir piesaistīta informācija dažādās datu bāzēs. Šīs ciparu vai burtu virknes var saturēt visdažādākā veida informāciju. Tā vietā, lai ar roku kodu pārrakstītu un kopētu, tas tiek iekodēts svītrkodu "valodās" (simboloģijās jeb angliski "symbologies") un caur svītrkodu skeneri nosūtīts apstrādei uz datoru vai viedtālruni. Katra "valoda" jeb simboloģija seko noteiktam algoritmam, lai pārvērstu informāciju optiskās zīmēs un to saglabātu. Saglabāt – tas šajā gadījumā ir izdrukāt!
    Tādējādi mēs iegūstam nelielu daudzumu ar mašīnlasāmu informāciju, kuru varam saglabāt fiziskajā pasaulē – uz preces iepakojuma, uz rēķina, uz vizītkartes, uz koncerta plakāta vai pat uz apģērba.
    Svītrkodu "valodas" jeb simboloģijas atšķiras pēc dažādiem lielumiem – piemēram, iekodējamās informācijas apjoms vai izkārtojums, tādējādi dažas no tām ir noderīgākas noteiktos izmantošanas veidos vai rūpniecības nozarēs. Svītrkodu tehnoloģija pastāvīgi attīstas. Piemēram, straujā divdimensionālo (2D, QR kods) svītrkodu attīstība kļuvusi populāra, jo tos iespējams noskenēt no viedtālruņa, tādējādi gūstot pieeju visdažādākajai informācijai internetā.

    Šodien piedāvājam Jums vairāk uzzināt par dažādajiem svītrkodu veidiem un to pielietojumu.
    Code 39
    Šis ir viens no vecākajiem svītru kodu standartiem un parasti atrodams uz elektronikas precēm, medicīnas preču iepakojumiem un dokumentiem. Tas ir lineārs (viena nolasīšanas virziena, 1D), kods, kurš var iekļaut visus latīņu alfabēta burtus, ciparus un speciālos simbolus. Svītru kods ir ērts lietošanā, jo tā izdrukai var izmantot jebkuru datorprogrammu, kurā var mainīt fontus – piemēram, Word vai Excel. Lejupielādējot īpašu, brīvi pieejamu fontu, svītrkodu var izveidot, rakstot vai iekopējot nepieciešamās rakstzīmes ar klaviatūru – bez papildus aprēķiniem. Šīs svītrkods var būt neierobežoti garš - cik vien izdrukas platums atļauj (un Jūsu rīcībā esošie skeneri spēj nolasīt). Bet, ja izdrukas platums ir ierobežots, piemērotāks būs Code128 kods.


    Code 128
    Šis kompaktais svītrkods tiek plaši izmantots iepakojuma un preču piegādes sektorā visā pasaulē. Tajā var iekodēt pilnu ASCII rakstzīmju klāstu (0-9, a-z, A-Z un speciālos simbolus). Svītru koda izveides algoritmā ir iestrādāta papildus funkcija - izdrukājot svītrkodu, automātiski tiek izvēlēts iespējami efektīvākais kods pieejamajam izdrukas platumam. Latvijā šis svītru kodu tips redzams uz autovadītāja tiesībām un personas ID kartes.


    Interleaved 2 of 5
    Šis svītrkodu tips parasti atrodams noliktavās un ražošanas uzņēmumos. Tajā var iekodēt tikai ciparus. Cipari tiek pārvērsti grafiskā izdrukā pa pāriem. Katrs ciparu pāris kļūst par vienu svītrkoda sastāvdaļu. Tāpēc, ja iekodējamo zīmju skaits ir nepāra, beigās tiek pievienota nulle. Kods labāk nekā citi nolasās no negludas (piemēram, kartona) virsmas – tāpēc tos var drukāt uz lielākiem preču iepakojumiem – kastēm un paletēm.


    International Article Number (EAN-13 un EAN-8)
    Šis un zemāk aprakstītais UPC kodu standarts ir visbiežāk redzamākais, jo tos sastapsiet uz gandrīz katras mazumtirdzniecības preces. Šie svītrkodi sākotnēji tika radīti mazumtirdzniecības veikaliem ātrai čeku izdrukai un inventarizācijai, un papildus - grāmatu marķēšanai. Katrs no šiem svītrkodiem sākas ar unikālu ražotāja kodu, kuram seko produkta kods. Beigās tiek pievienots kontrolcipars, kurš svītrkodu skenerim palīdz pārliecināties, ka nolasīšana veikta pareizi. EAN-13 kods vienmēr saturēs tieši 13 ciparus. Ja nepieciešamais izdrukas platums ir mazs, to var aizvietot ar gandrīz identisku, taču īsāku svītrkodu tipu – EAN-8. Šajā svītru kodā var iekodēt tikai 8 ciparus, tāpēc to parasti izmanto nelielu preču marķēšanai – piemēram, košļājamajai gumijai vai uz cigarešu paciņām.


    Universal Product Code (UPC)
    Līdzīgi EAN-13 un EAN-8, arī šis kodu standarts sastopams uz daudzām mazumtirdzniecības precēm. Šo svītru kodu tipu vēsturiski vairāk izmanto ASV, Kanādā, Austrālijā un Jaunzēlandē. Svītru kodā iespējams iekodēt 12 simbolus. UPC kodu var pārveidot par Eiropā vairāk izplatīto EAN-13 kodu, tam sākumā pievienojot nulli. .


    PDF417
    Šis kodu standarts plaši tiek izmantots aviobiļetēs un uz starptautiskiem pasta sūtījumiem, piemēram FedEx. Vairāki PDF417 standarta kodi var tikt savstarpēji saistīti savā starpā un skenēti pēc kārtas – tādējādi iekodētās informācijas apjoms teorētiski ir neierobežots. Taču tie aizņem daudz vietas – 4 reizes vairāk nekā citi kodi ar lielu informācijas ietilpību, piemēram, Datamatrix vai QR kods.


    Datamatrix
    Šis standarts pieder 2D jeb divdimensionālo svītrkodu saimei. Divdimensionālie kodi, atšķirībā no lineārajiem kodiem, tiek elektroniski nolasīti abos virzienos - gan horizontāli, gan vertikāli. Tāpēc tajos var iekodēt vairāk informācijas un tie aizņem mazāk vietas, bet svītru vietā tajos ir kvadrāti. Datamatrix svītrkodi efektīvi izmanto pieejamo izdrukas laukumu. Tie var būt pavisam mazi, tajā pašā laikā nezaudējot labo lasāmību. Tāpēc tie ir populāri elektronikas ražošanā, farmācijas nozarē un pat uz juvelierizstrādājumiem. Tie sastopami ne tikai izdrukātā, bet arī iegravētā veidā. 2D kodiem nepieciešami moderni skaneri ar labām nolasīšanas īpašībām, kuri, vienkāršoti sakot, "nofotografē" šo svītrkodu un apstrādā uzreiz visu uzņemto attēlu. Ja nepieciešams iekodēt lielu informācijas apjomu, 2D svītrkodiem ir daudz priekšrocību, salīdzinot ar lineārajiem svītrkodiem.


    QR code
    QR jeb "Quick Response" (angliski "ātrā reaģēšana") kods ir populārs kā mārketinga līdzeklis, kuros iekodēta interneta lapas adrese ar informāciju par produktu. Lai gan tie nav tik kompakti kā Datamatrix, tiem ir nolasīšanas priekšrocības, ja izdrukai ir pieejams vairāk vietas. Šos svītrkodus bieži sastapsiet reklāmas materiālos, kur, tos noskenējot, pieejami īpašie piedāvājumi vai sīkāka informācija par produktu.    SIA "Data Zoom" piedāvā elektroniskas inventarizācijas un preču marķēšanas pakalpojumus. Nodrošinam datu apmaiņu ar dažādām datu bāzēm un noliktavas pārvaldības sistēmām. Ieteiksim labāko risinājumu Jūsu preces svītrkodu efektīvai izmantošanai, kā arī konsultēsim, kur vislabāk iegādāties nepieciešamo tehniku un izejmateriālus preces marķēšanai. Gaidīsim Jūsu jautājumus mūsu kontaktu formā.

    19. FEBRUĀRIS / 2021
    10 iemesli, kāpēc ir vērts apsvērt e-inventarizācijas ārpakalpojuma ieviešanu


    1. Darbiniekiem inventarizācijas veikšana parasti neietilpst tiešajos darba pienākumos un bieži vien ir ne pārāk patīkams darbs. Tas, savukārt, ietekmē darbinieku motivāciju un produktivitāti.

    2. Inventarizācijas grafika sastādīšana, apmācība, kļūdu labošana, pārbaudes, vai skaitīšana tiek veikta korekti - tas viss prasa daudz laika un pūļu.

    3. Ja preces inventarizāciju veic paši par preci atbildīgie darbinieki, viņi var būt ieinteresēti saskaitīt "kā vajag". Rezultāti var būt neprecīzi.

    4. Papildus pienākumi darbiniekiem var rezultēties virsstundās un līdz ar to papildus izmaksās.

    5. Darbinieku laika plānošana gan tiešajiem darba pienākumiem, gan inventarizācijas vajadzībām var būt problemātiska un ietekmēt pakalpojumu kvalitāti.

    6. Noliktavas vai veikala vadībai bieži ir jāiesaistās inventarizācijas procesā, jāseko līdzi saviem darbiniekiem, un jānodrošina, ka skaitīšana tiek veikta precīzi. Tas aizņem laiku, kurš varētu būt veltīts citiem pienākumiem.

    7. Ja inventarizācijas veikšanai vēlaties iegādāties vai iznomāt svītrkodu skenerus, tas rada papildu izmaksas. Inventarizācijas veikšana bez skeneriem, savukārt, var aizņemt ilgu laiku.

    8. Personāls, kurš nav apmācīts inventarizācijas veikšanā, veiks inventarizāciju ar mazāku efektivitāti nekā apmācīti darbinieki ar regulāru pieredzi.

    9. Inventarizācija var aizņemt ilgāku laiku nekā paredzēts un var rezultēties veikala vai noliktavas slēgšanā un līdz ar to - papildus izdevumos.

    10. Rezultātu saņemšana uzreiz pēc inventarizācijas noslēgšanās var nebūt iespējama.


    SIA "Data Zoom" palīdzēs jūsu uzņēmumam veikt efektīvu un ātru preces saskaitīšanu ar moderniem svītrkodu skeneriem. Mēs uzklausīsim jūsu vajadzības un atradīsim labāko risinājumu. Mūsu komanda nodrošinās izcilu rezultātu noteiktajā laikā.
    Mēs strādājam ārpus darba laika, tāpēc veikala vai noliktavas darbs nav jāaptur, bet Jūsu darbinieki var atpūsties un gatavoties nākamajai darba dienai.    Sazinieties ar mums:

    E-pasts: pasts@e-inventarizacija.lv
    Tel. nr.: +371 25539455
    Sociālie tīkli: Facebook | Twitter | LinkedIn

    © Visas tiesības rezervētas. SIA "Data Zoom" 2020 - 2021.
    Made on
    Tilda